понедельник, 21 июля 2014 г.

За молоддю - майбутнє…


Розмови про неоголошену підлу війну не вчухають… 

Шпальти газет майорять кривавими світлинами з подій на сході України.

Совісні й не зовсім  кореспонденти телеканалів не втрачають нагоду побувати в гарячій точці, аби донести інформацію до людей чи вести пропаганду. «Всім зрозуміло, що інформаційні та дезінформаційні кампанії  - така ж частина війни як і біганина з автоматом», - зауважує на своєму блозі Навальний Олексій.


Ця війна стала поштовхом до вибуху патріотизму серед молоді. Вишиванкам серед натовпу вже не дивується ніхто , а зображення гербу України на «Парусі» вразило весь Інтернет-простір. Молоді люди – рушійна сила сьогодення, світле майбутнє нашої країни. Пропоную зачитати вам думки студентів стосовно останніх подій.


Гусак Таїса, 18 років
Студентка НГУ
Магдалинівка

«На мою думку, однією з головних проблем нашої держави є відсутність єдності серед самих українців. 

Зараз як ніколи потрібно розуміти, що ті нещастя, які спіткають Україну, стали наслідком не лише жорстокої політичної гри, а й безвідповідальності та відчуження громадян від національної ідеї. Замість того, щоб об`єднатися задля розквіту України, кожен думає лише про власні інтереси. І доки ми не зрозуміємо, що це наша держава і ніхто як не ми не буде займатися її розбудовою, країна з колін не встане»

\

Зуб Катерина, 18 роківстудентка ЛНУ ім. І. Франкам. Кременець, Тернопільська обл.


«Я жителька невеличкого містечка Кременець, але як ніхто інший переймаюся ситуацією, яка склалася у нашій країні. Невже на її теренах не буде спокою,невже такий народ,як український, споконвіків й до сьогодні боротиметься за те, що є істинним- воля? Хочу наголосити на тому, що цей рік був випробувальним в історії нашої нації...
Усе,що ми можемо спостерігати зараз і спостерігали декілька місяців тому, -  це мирне волевиявлення українців,а потім вже політична складова протестів..хоч і спостерігаємо страх в очах матерів й інших людей, але впевнено йдемо до перемоги..У нашому місті є чимало біженців із Криму, яким наші краяни надають не лише фінансову допомогу, а й допомогу в плані моралі..І я вже цим пишаюся,адже змогла стати частинкою такої масштабної,але справедливої боротьби..»




Дудко Наталія, 18 років
Студентка ДДФА
Магдалинівка

«Підтримую українську армію. 
Сподіваюся лише на краще. Впевнена, що ситуація в Україні в найкоротший період стане ліпшою і ніякі окупанти не чіпатимуть наших земель».









Дудко Вадим, 18 років
Студент  ДДАЕУ
с. Дмухайлівка

«Насиллю не місце в сучасному суспільстві. Люди не повинні зазнавати страждань через примхи диктаторів, як Путін».










Бакум Володимир: 

Студент ПДАБА
Учасник АТО
С. Топчино 

«Ставлюся до цих подій, як будь-яка нормальна людина, негативно. Скільки зі мною служило молодих хлопців… Всі думали лише про одне: повернутися додому живими.
Як кажуть, не було щастя та нещастя  допомогло. З початком цієї війни народ об’єднався, не ділить більше країну на схід і захід, південь та північ. Є лише одна країна: єдина Україна! Скоріше б настав край війні та всі повернулися додому живими!»




                                        
                                        Рижов Дмитро 

Студент
С. Оленівка

«Я вважаю, що спочатку потрібно завершити АТО на Донбасі. І нарешті всі повинні зрозуміти, що наша країна - єдина.
У нас велика кількість проблем, ворогів, як зовні, так і всередині, зруйновані міста, але це наша земля, і вона полита кров"ю патріотів.
Наше завдання - прикласти всі зусилля для того, щоб відстояти наш сувер
енітет, незалежність і збудувати таку державу, яка стала б прикладом для інших
країн»




Головко Анна

Студентка ДДАЕУ
С. Почино-Софіївка

"З давніх часів наша країна боролася за свою незалежність , і коли вона її нарешті отримала, то виникла нова загроза втратити її знову. На жаль, біда прийшла звідти, звідки її не чекали...
Спочатку анексія Криму... Потім - війна на Донбасі... Смерть солдатів... Скалічені життя людей... Україна не заслуговує такої долі! Не за це боролися наші предки!
Я думаю, що людина сама ствоює державу, в якій вона живе, тому тільки від нас залежить, якою буде наша Україна завтра. У нас є всі шанси. Головне - щоб ми були єдиними."

На хвилі подій Головко Анна склала вірш:

Ми всі – українці – велика сім'я,
Єдина, згуртована, сильна!
У наших серцях звучить пісня одна – 
Це славний наш гімн України!
Ми всі – патріоти своєї землі,
Наш стяг – то блакитнеє небо,
То наші широкі лани золоті,
І щедрість безкрайнього степу.
Дніпро наш могутній, козацька душа,
І пісня вкраїнськая мила,
Калина червона в саду достига – 
Це все - наша рідна країна!
Давайте ж всі разом її боронить,
У єдності вся наша сила!
У горя хвилину і в радості мить
Підтримайте ВСІ Батьківщину.

Патріотичний настрій молоді підіймає дух. Я впевнена, що такі люди будуть творити славне майбутнє. 




Кирилюк Анастасія
Студентка ЛНУ ім. І. Франка

вторник, 8 июля 2014 г.

Горе чужим не буває


Про події на сході України знає кожен. Та чи всі замислюються над долею мирних людей, які стали жертвою геополітичних ігор зажерливого «панька» сусідньої держави?
Львівщина, Івано-Франківщина приймають сотні переселенців з Донеччини та Луганщини. Дніпропетровська область також проявила небайдужість до втікачів від тероризму. Зокрема Магдалинівський район відгукнувся на заклик про допомогу: люди розміщують сім’ї своїх родичів з гарячих територій, приносять необхідні речі (одяг, постільну білизну тощо).
Але активності цього процесу залишається бажати кращого. 

Зайшовши в Територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, який на сьогодні також виконує функції  пункту прийому допомоги переселенцям зі Сходу України, я була вражена, бо на цей день (01.07) ЖОДЕН доброволець не знайшовся. Залишивши речову підтримку, я відправилася до Районної державної адміністрації. І вдало, бо якраз тоді проводилося засідання стосовно цього питання.
Як виявилося, в Магдалинівському районі перебувають в таборі «Веселка» с. Чернеччина(8 осіб) , Пролетарському (2), Поливанівці (2) та в самій Магдалинівці (2). Це за офіційними даними. Проте є інформація, що й в інших селах сім’ї приймають східняків, але деякі сільські голови не вважають за потрібне повідомляти про це працівників райдержадміністрації. Правоохоронні органи мають бути проінформовані про цих людей задля гарантії  їхньої безпеки та приймаючих сімей.  
Слід до відома ставити сімейних лікарів про місце перебування переселенців. «Категорія людей різна. Окремі особи потребують лікування та обстеження. Після обстеження будуть прийняті до шкіл чи оздоровчих таборів» - наголосив Мостовий Ю. І.
Також Юрій Іванович звернув увагу на фінансування допомоги потребуючим: «Агроформування не повинні бути осторонь. Резерв слід збільшувати також за допомогою меценацтва».
Хоч в  Магдалинівці й  існують кілька пунктів прийому допомоги переселенцям, які зараз потребують багато уваги, та прикро, що вогник співчутливості громадян згасає на очах.